Oświetlenie w skuterze

Części do skuterów » Oświetlenie w skuterze

Oświetlenie w skuterze

Oświetlenie w skuterze obejmuje przednie i tylne lampy oraz kierunkowskazy. Lampy są skonstruowane w taki sposób, że nie trzeba wymieniać całej obudowy. Wystarczy zastąpić żarówkę nowym, sprawnie działającym egzemplarzem. Części do skutera związane z oświetleniem można kupić już przez internet ? w specjalnym sklepie internetowym, który zajmuje się dystrybucją części do jednośladów.

Szeroka oferta części do oświetlenia skutera

Wybór części skutera związanych z oświetleniem jest bardzo szeroki. Wpływa na to kilka czynników, w tym dostęp do produktów polskich i zagranicznych, a także do oryginalnych część i szerokiej gamy zamienników. Materiały wykorzystywane do produkcji części oświetlenia to głównie metale i tworzywa sztuczne odporne na działanie wysokich temperatur. Coraz częściej wykorzystuje się tworzywa polimerowe, w tym termoplasty.

Rodzaje oświetlenia skutera

Skutery mają oświetlenie uboższe względem samochodów osobowych ? usterki są jednak podobne. Najczęściej dochodzi do uszkodzenia obudowy lampy, albo przepalenia żarówki. W takich przypadkach naprawa nie będzie kosztowna. Właściciel skutera ma do wyboru żarówki ksenonowe i LED. W starszych modelach jednośladów stosuje się też światła halogenowe. Wybór żarówek jest dość szeroki, ale ograniczają go wymagania producenta pojazdu.

Zgodność z parametrami technicznymi pojazdu

Żarówki potrzebne do wymiany przepalonych części oświetlenia muszą być zgodne z parametrami technicznymi oświetlenia zastosowanego w skuterze. Nie każdy posiadacz jednośladu o tym pamięta, co naraża go na dodatkowe koszty związane z zakupem tych właściwych części. Trzeba zwrócić uwagę nie tylko na typ żarówki, ale również jej moc wyrażoną w watach (W) i napięcie wyrażone w voltach (V).

Oświetlenie to gwarancja bezpieczeństwa

Lampy przednie i tylne są skonstruowane w podobny sposób. Nieco inaczej konstruuje się kierunkowskazy. Każdy rodzaj oświetlenia skutera ma wpływ na widoczność na drodze. Z jednej strony, umożliwia osobie prowadzącej skuter bezpieczne poruszanie się po zmierzchu. Z drugiej zaś strony poszczególne rodzaje oświetlenia są sygnalizatorami dla innych kierowców ? informują o tym, jakie manewry wykonuje osoba prowadząca skuter (kierunkowskazy) oraz w jakiej odległości na drodze i po której jej stronie się znajduje (światła przednie i tylne).

Z uwagi na ważną rolę oświetlenia w skuterze, lepiej na nie oszczędzać na jego naprawie. Skąpstwo w kwestiach bezpieczeństwa zdecydowanie nie popłaca.

Artykuły w kategorii "Oświetlenie w skuterze"

  • Kierunkowskazy - Oświetlenie w skuterze obejmuje między innymi kierunkowskazy. W razie awarii można łatwo znaleźć nowe kierunkowskazy choćby w internetowym sklepie. Obecnie dostęp do...
  • Żarówki - Żeby oświetlenie w skuterze działało prawidłowo, co pewien czas trzeba wymieniać żarówki na nowe. Obecnie można kupić je nie tylko w stacjonarnych sklepach, ale również...
  • Lampy przednie - Lampy przednie są niezbędne do prawidłowego oświetlenia drogi przed kierowcą skutera. Ich sprawne działanie ma zatem niezwykle istotne znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy...
  • Lampy tylne - Lampy tylne zapewniają odpowiednią widoczność kierowcy na drodze względem uczestników ruchu, którzy poruszają się za nim. Kompletne lampy tylne dla skuterów oraz...

© 2017 by czesciskutery.pl | Kontakt