Filtry do skuterów

Części do skuterów » Filtry do skuterów

Filtry do skuterów

Filtry do skuterów muszą być okresowo wymieniane, aby pojazd mógł sprawnie funkcjonować. Wśród rodzajów filtrów można wymienić między innymi filtry powietrza, oleju i paliwa. Wszystkie typy tych części skuterowych mają pewną cechę ? w bezpośredni lub pośredni sposób wpływają korzystnie na pracę silnika. Poprzez usuwanie zanieczyszczeń zmniejszają one ryzyko uszkodzeń i szybkiego zużycia się elementów silnika i powiązanych z nim części skutera. Poza tym, sprawne usuwanie zanieczyszczeń przez filtry powoduje, że zużycie paliwa i emisja spalin są niższe, a silnik lepiej pracuje.

Wymiana filtrów powietrza, paliwa i oleju nie jest skomplikowana w każdym przypadku, ale lepiej powierzyć do zadanie mechanikowi. Przy wyborze odpowiednich filtrów trzeba zwrócić uwagę na dwa kryteria ? odporność na działanie wysokich temperatur oraz na ciśnienie. Filtry do skuterów są produkowane z różnych materiałów, w tym między innymi z tworzyw sztucznych, siatek i papieru. Ich konstrukcja zazwyczaj składa się z obudowy i wkładu. Okresowa wymiana filtrów paliwa, powietrza i oleju należy do wydatków koniecznych ponoszonych przez właściciela skutera.

Filtry do skuterów są bardzo podobne do tych, które wykorzystuje się w przypadku samochodów osobowych. Podobnie jak w przypadku filtrów samochodowych, na rynku są dostępne nie tylko oryginalne części, ale również zamienne. Ich niewątpliwą zaletą jest niższa cena. W opisie produktu są zawsze prezentowane informacje dotyczące tego, do jakich modeli skuterów pasuje wybrany filtr powietrza, paliwa, albo oleju. Poza tym, w opisie powinny znaleźć się informacje na temat części oryginalnej, dla której wybrany produkt jest zamiennikiem.

Zamienne filtry różnią się od oryginalnych pod względem materiałów i technologii produkcji. Niemniej pod względem parametrów muszą być zgodne z wymaganiami producenta skutera. Wybór zamiennika nie gwarantuje, że będzie działał tak długo jak oryginalna część, ale dla wielu posiadaczy jednośladów to sposób na zmniejszenie kosztów eksploatacji skutera i uniknięcie zbytniego nadwyrężania domowego budżetu.

Na rynku oprócz standardowych filtrów powietrza są dostępne także wkłady stożkowe. Nazwa wywodzi się od ich kształtu. Są to części do skutera wykonywane zwykle z metalu i tworzywa sztucznego. Powierzchnia metalu może być pokryta chromem.

Niektóre filtry nie muszą być wymieniane w całości. Można je wymieniać tylko częściowo, czyli poprzez wymianę wkładów, a nie obudowy. W takich przypadkach wymiana obudowy jest konieczna tylko w przypadku jej uszkodzenia. Tylko wkłady wymagają okresowej wymiany, kiedy nie są już w stanie skutecznie wyłapywać zanieczyszczeń.

Artykuły w kategorii "Filtry do skuterów"

  • Filtry powietrza - Filtry powietrza zapewniają oczyszczanie powietrza, które wpada do układu spalinowego. W ten sposób chroni on silnik przed zanieczyszczeniami. Filtry powietrza są częścią...
  • Filtry oleju - Filtry oleju zapewniają odpowiednią klarowność tego płynu. Powinny być wymieniane co pewien czas, żeby pojazd prawidłowo funkcjonował. Filtry oleju są elementem układu...
  • Filtry paliwa - W paliwie znajdują się drobne zanieczyszczenia, które mogą być sprawnie wychwytywane przez filtry paliwa. W miarę upływu czasu filtr paliwa zostaje zanieczyszczony do tego...

© 2017 by czesciskutery.pl | Kontakt